Новости

Анѓелка Прпиќ прв пат јавно проговори за разводот- еве што кажа!

Изгледа гласините за разводот беа вистинити

Уште летово медиумите на големо во медиумите се пишуваше за разводот на познатата глумица Анѓелка Прпиќ, која на јавноста и е позната по шоуто  „Андрија и Анџелка“ .

Наводно нејзиниот сопруг, Дарија, ја изневерувал со Ава Карабатиќ, но се до сега ваквата вест не беше потврдена од ниту еден од партнерите.

Но се чини дека гласините се вистинити а парот ставил крај на бракот, што се потврди и со последната изјава на актерката Анѓелка.

 

17, May, 2017, Belgrade – Concert of Aleksandra Radovic held in Sava centar. Andjelka Prpic with husband. Photo: Stefan Tomasevic/ATAImages.
17, maj, 2017, Beograd – Koncert Aleksandre Radovic odrzan u Sava centru. Foto: Stefan Tomasevic/ATAImages.

Се чини дека популарната актерка реши целиот тој период да го мине во тишина, за да има време да го преболи сопругот и да продолжи понатаму, без непотребни прашања. За да не размислува премногу за односот со нејзиниот сопруг Прпиќ, почна да работи повеќе од кога било.

Покрај работата на филмот „Единствениот излез“, што е нешто сосема ново во нејзината кариера, секој ден со нејзиниот колега Милан Калиниќ, таа е домаќин на популарната емисија „Држете го Божо!“ На телевизијата „К1“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andjelka Prpic (@andjelkap)

Анѓелка Прпиќ за време на ова шоу јавно коментираше за разводот.

– За прв пат имам желба да купам, срам ми е да кажам, но тоа е пекач за леб. Толку е мал и немаш што да месиш и мелеш внатре, да чекаш да нарасне… и секако секогаш се лепи на прстите, а јас никогаш не го симнувам прстенот, епа сега фала Богу сум разведена, така да немам прстен, па можам слободно да месам – рече Анѓелка за време на шоуто.

Анѓелка и Дарио Прпиќ, досега не се огласија по повод разводот.

 

– Тие очигледно станаа презаситени. Секој се обиде да го даде максимумот во својот сегмент од деловниот живот. Анѓелка одеше на проби, одржуваше претстави низ цела Србија и одеше на турнеи низ европските градови, додека Дарио работеше на својот бизнис во угостителството и се обидуваше да биде успешен во тоа.

Клучниот момент во нивниот брак беше кога емоциите стивнаа по неколку години. Секој сакаше да тргне по свој пат сакаа и да започне ноово поглавје во животот но и љубовта. На почетокот на годината Анѓелка и Дарио разговараа и се согласија дека разводот е единствено решение за нив. – изјави за „Блиц“ тогаш извор близок до парот.

Инаку и нивната љубовна приказна започнала во ноќниот клуб на кој Дарио е сопственик.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close