Кафе муабет

Андрија Милошевиќ и неговата бремена девојка ги разнежнија фановите со романтични фотографии

Александра го истакна трудничкото стомаче...

Актерот Андрија Милошевиќ и неговата девојка, актерката Александра Томиќ го чекаат своето прво дете, а последните фотографии кои ги објавија разнежнија многумина.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Имено, актерот на својот Инстаграм профил објави две фотографии со убав опис.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

-Ја носам на ручек, а таа одма сака да се бакнува, напиша познатиот актер кој на Инстаграм го следат над 900 илјади луѓе.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Фотографијата за 2 часа собра речиси 100.000 лајкови, а свои коментари оставија и многу познати личности како Александар Радојичиќ, Наташа Беквалац, Маријана Батиниќ, а најмногу лајкови собра коментарот на неговиот колега Енис Беслагиќ кој напиша „Машалах“.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

За потсетување, неодамна актерската двојка Андрија Милошевиќ и Александра Томиќ гостуваа во емисијата „Сè на сè“ и по тој повод пред водителката Марија Килибарда, открија како се подготвуваат за доаѓањето на првото дете.

фото принтскрин

Александра треба да се породи за еден месец, а според нејзиниот партнер, не само што не е трудница со барања, туку херојски ја поднесува бременоста.

фото принтскрин

Актерката откри дека мора особено да внимава на калориите поради гестациски дијабет кој се појавил за време на бременоста…

фото принтскрин

“Морам да се грижам за калориите. Затоа што добив гестациски дијабетес за време на бременоста, кој се надевам дека е привремен. Велат дека тоа е честа појава. Не би сакала да правам врева околу тоа. Но, треба да се грижите за внесот на јаглени хидрати, да се намали малку. Значи морам да внимавам за да се чувствувам добро. Затоа што носам џин. Јас сум мала жена и дури сега ако не се грижев за храната, веројатно би било екстра тешко. По породувањето морам брзо да се вратам на штиците“, изјави Александра.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Инаку актерот Андрија Милошевиќ веќе десет години е со својата избраничка која исто така е актерка. Тие двајца неодамна ѝ кажаа на јавноста дека нивното семејство наскоро ќе стане побогато за уште еден член.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Многу сум среќен поради добрата вест. Не го криеме. Ќе дојде време кога јавно ќе зборуваме за тоа. Еуфоријата е голема. Благодарам на сите луѓе за честитките. Ќе има можности да се зборува за се во јавноста – изјави актерот за медиумите.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Андрија Милошевиќ / Инстаграм
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close