Кафе муабет

Андрија Милошевиќ за прв пат прозборе за улогата на татко: Имам 43 години, бев подготвен за тоа!

Ништо не се променило...

Актерот Андрија Милошевиќ  и неговата партнерка Александра Томиќ пред неполн месец станаа родители на синот Реља.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Актерот сега јавно откри и како се снашол во улогата на татко.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Одлично ми оди, бев подготвен за тоа. Во ред е, имам 43 години, одлично се чувствувам. Спијам нормално, колку што можам во моментов, но тоа не ми е товар“, изјави Андрија во шоуто Премиера.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Тоа не ми промени ништо. Не се плашам“, додаде тој. Актерот го прослави раѓањето на синот со најблиските членови на семејството и пријателите во еден белградски ресторан.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Ние имаме таков однос кон животот, го славиме секој ден. Ова беше најубавата забава, фантастично“, заклучи тој.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Еве каков зет е Андрија

Бабата на Андрија Милошевиќ односно мојата мајка не е како другите , изјави девојката на актерот, Александра Томиќ.

Фото Инстаграм/Алекдсандра Томиќ

Она што ја издвојува од другите е тоа што има специфичен однос со нејзиниот иден зет, уште од првиот пат кога влегол во нејзината куќа пред десет години и веднаш и оставил впечаток.

Фото Инстаграм/Алекдсандра Томиќ

Иако постои непишано правило дека бабите и зетовците не се сакаат, во случајот на Андрија тоа не е така. Веднаш се зближи со мајката на неговата избраничка. Тие двајца од првиот ден имаат посебен однос, меѓусебно разбирање и смисла за хумор.

ФОТО: Андреја Милошевиќ / Инстаграм

Бабата на Андрија Милошевиќ е позната актерка и основач на Театарот на ридот, а Томиќ претходно истакна и што друго ги поврзува…

ФОТО: Андрија Милошевиќ / Инстаграм

– Кога станува збор за врската на Андрија со мајка ми, тоа е посебна љубов и едноставно се обожаваат – изјавила актерката која неодамна се породи и на Милошевиќ му го роди синот Реља.
Инаку неодамна и соседите на познатиот актерски пар од Баново брдо открија дека и двајцата се однесуваат културно, а повеќе пофалби имаа за однесувањето на актерот отколку неговата сопруга.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Андрија е лик за медал. Секогаш насмеан и духовит. Ништо не му е тешко. Често се фотографира со девојки пред влезот или во блискиот трговски центар. А неговата сопруга сето тоа го гледа со насмевка. И таа е слатка, но не е толку насмеана како Андрија. Некогаш ќе се намурти – рече постара дама пред зградата во која живеат Андрија и Сандра.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

-Толку се прекрасни што е тешко да се опишат со зборови. Секогаш љубезни. Андрија е секогаш расположен. Додека Сандра беше бремена, тој сам влечеше сè. Извади десетина кеси од гаражата, сам носи се. И кога го прашавме дали му треба помош, тој љубезно ни се заблагодари. Соседите од зградата често бараат од него да каже некоја шега и никогаш не му е тешко. Ако мене некој толку ме замара да му кажувам вицови сигурно ќе се правам дека не го гледам, но не и тој. Тој е прав весељак. Сандра е симпатична, но таа е сосема поинаков тип од него. Понекогаш мислиме дека е лута, но тоа е нејзиниот темперамент.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Ретко доаѓаат. Можеби за основни намирници. Андрија доаѓа така во опуштено издание. А потоа останува подолго отколку што треба, бидејќи сите сакаат да разговараат со него, да се фотографираат. Овие деца од околината често му пречеа да се сликаат со него, а многумина од нас често го прашуваат какви се некои негови колеги. Кога го снимаше „Андрија и Анѓелка“, многумина мислеа дека е во врска со Анѓелка. Беше навистина смешно, бидејќи постојано мораше да кажува дека тие се само колеги и пријатели. А потоа, кога сфатија дека навистина се само пријатели, му пречеа со прашањето дали Анѓелка е навистина смешна во приватниот живот, дали е толку фина – велат работниците од продавницата каде што пазарел Милошевиќ.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Еден постар господин пред продавницата истакнал дека е воодушевен од актерот.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Андрија е легенда. Млад, вреден, тој е гордоста на нашето маало. Многу ми е драго што добија син, долго време сакаа да имаат дете. Тоа ќе биде мал актер. Круша под круша паѓа. Таа е добра со него. Тие одат рамо до рамо. Но, се чини дека таа внимава на него, односно таа диригира. Но нека. Некој мора да го заузда неговиот младешки темперамент.

фото принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close