Кафе муабет

АНА СЕВИЌ ЗАПРОСЕНА: Објави фотографија од прстенот кој чини цело богатство!

Сега Ана со емотивна фотографија објави дека e запросена...

Пејачката Ана Севиќ со години е во емотивна врска со Даниел Недеjковиќ, а минатата година во декември оваа двојка ја доби ќерката Сена.

foto instagram

Сега Ана со емотивна фотографија објави дека e запросена.

Имено, пејачката објави слика со својот вереник, а во описот на фотографијата таа постави емоткон со знакот на бесконечност,  што алудира на тоа дека засекогаш му рекла „ДА“.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Да потсетиме, пред оваа врска, Ана Севиќ беше во брак со пејачот Дарко Лазиќ, со кого ја има ќерката Лорена.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

За бракот на Ана и Даркосе пишуваше на големо.

Тие ја имаат ќерката Лорена а неодамна Ана стана мајка по втор пат.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Пејачот и должи 900.000 динари на Ана Севиќ или 20 алиментации за својата ќерка Лорена.

Таа поднесе тужба во мај годинава против нејзиниот поранешен сопруг за неплаќање алиментација за нивната ќерка. Дарко пак јавно тврди дека таа не ги исполнила обврските па така сега долгот на пејачот е со износ од 900.000 динари.

фото инстаграм
фото инстаграм

Бидејќи тој сè уште не стори ништо во врска со ова прашање, Ана побара правда на суд, но побара дискреција од адвокатот затоа што не сакаше да го клевети таткото на своето дете. По тој повод се огласи и Дарко, кој ги негираше обвинувањата.

фото инстаграм
фото инстаграм

– Не е вистина, Ана лаже! Плаќам алиментација на Лорена. Моите деца добиваат од мене секаков вид внимание и љубов што никогаш не им недостасува – изјавил пејачот за медиумите.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close