Кафе муабет

Ана Кокиќ проговори за односот со ќерките и за животот по разводот- Слободата ми годи

Пејачката вели дека и годи што е сама...

Ана Кокиќ, популарната пејачка, веќе подолго време е без партнер и, како вели ужива во својата слобода.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Сега призна дека многу настапува, а покрај деловните обврски се грижи и за двете ќерки кои ги доби од бракот со Никола Раѓан.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Таа додала дека на ќерките повеќе не им е интересно да одат на настапи со неа, иако тоа понекогаш навистина би го сакала.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Да сакаа да одат со мене, тоа би било одлично. Само се шегувам. Сега се во години кога претпочитаат да поминуваат време со своите пријатели, врсници, но претходните години каде што можев да ги носам ги носев. Сега имаат свои обврски, свои планови, па на мама сега и е малку досадно – вели Кокиќ на која и требаат само пет часа сон за да се одмори од напорен ден- вели пејачката која се опишува себеси како секоја обична жена домаќинка.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Кокиќ не крие дека презира одредени домашни работи, но барем има помош во тоа.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Сестра ми е задолжена за слатките, а јас се грижам за децата, куќата и работата. Јас правам сè сама. Секако, има некои работи што не ги сакам, а тоа е чистење на домот. Страшно ме нервира и потоа ме прави нервозна. Секогаш кога треба да го сторам тоа, не ми се допаѓа. Кој сака да чисти, најдосадната работа на светот? Поминуваш со правосмукалка, чистиш и по половина час повторно има трошки – вели пејачката и истакнува дека е вешта во готвењето.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Кога готвам нешто, чинијата се празни веднаш. Па тоа кажува како готвам. Постарите жени велат, никогаш не откривајте што знаете да правите за да не го правите тоа постојано.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Пејачката веќе подолго време е без партнер и, како што вели, поради тоа се чувствува подобро, но сака комплименти од двата пола.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Не ми се допаѓаат комплиментите до мажи колку оние од жените. Затоа што кога маж ти дава комплимент, стануваш жена, а кога жена ти дава комплимент, стануваш нешто што и таа жена би сакала да биде, пример, идол, а тоа е нешто многу поубаво – Заклучува Ана за Блиц.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Не разговара со својот татко

Пејачката Ана Кокиќ скоро 20 години не разговарала со нејзиниот биолошки татко Стеван Кокиќ, кој еднаш призна дека ќе даде сè за да се смири со својата ќерка.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Таткото на Ана со години работи на пазарот во Коњарник, каде што има пулт со козметика и хемикалии за домаќинството.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Таткото на Кокиќ неодамна истакна дека сè може да биде поинаку ако неговите ќерки Ана и помладата Маја сакаат да ја слушнат неговата страна од приказната, но тие никогаш не му дадоа можност да разговараат и да им објасни сè.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Жал ми е што се така остана. Приказната на нивната мајка многу влијаеше врз нив. Не ми пречи, мајката е мајка, го разбирам сето тоа, но можевме да седнеме да разговараме, да ги слушнеме сите страни и да решиме сè. Се обидов, времето ќе покаже сè – продолжува Кокиќ, кој страда затоа што досега не ги запознал неговите внуци.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Фала му на Бога, мојата ќерка има две девојчиња и тие ќе пораснат. Животот пишува романи. Ана е моја ќерка и ја сакам најмногу на светот. Го признавам мојот дел од вината. Јас сум виновен и жалам за сè. Секој би сакал да го врати своето семејство, нормално и јас. Но, ако и другата страна ја кажеше вистината, многу ќе се сменеше – заклучува Кокиќ, кој го изгуби семејството поради алкохол и коцкање.
Во интервју за „Курир“, таткото на Ана Кокиќ, Стеван откри во тоа време дека бил во затвор под сомнение дека учествувал во убиство.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Доживеав непријатност што ќе ја паметам додека сум жив. Кога возев такси пред дваесет години, ми се случи необична ситуација. Го возев момчето што го изврши убис-твото. По неколку дена ме уапсија и мене. Лежев во затвор еден месец се додека не се докаже дека не сум виновен. Тоа беше непријатно искуство.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

-Трагите останаа во моето возило бидејќи тоа момче украде слика, па бојата од таа слика падна и отпечатоците останаа кај мене во автомобилот. Полицијата ме контактираше, не знам ни од која причина. Бев на судење и ја кажав вистината. Јас навистина го возев и не знаев што прави. Јас ја завршив мојата работа. Го транспортирав човекот што го стори тоа злосторство, но не бев упатен во тоа. Не лажам, секогаш искрено го кажувам она што го мислам. Фала му на Бога готово е – вели Кокиќ.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close