Дом и семејство

Ана Бекута ЈА СПРЕЧИ СВАДБАТА НА СИНОТ: Веселба нема, не дозволувам- сите шокирани од овој потег на пејачката…

Го советувала да почека додека помина година од погребот на Мрка...

Синот на Ана Бекута, Игор, непосредно пред смртта на емотивниот партнер на пејачката, политичарот Милутин Мркоњиќ, се сврши со новата избраничка Тамара Виденовиќ од Ниш, а несреќната околност го спречи заљубениот пар да направи голема прослава.

фото Курир.рс

Една од омилените пејачки останува на ставот дека не сака јавно да се експонира, дава интервјуа и гостувања додека не помине една година од смр-тта на Милутин.

Фото Архива

Таа ретко настапува, а на прославите била во придружба само со многу блиски пријатели, па не е изненадување што не сака ни да слушне за свадбените веселби, пренесува „Папарацо“.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

-Знае и тој каков е ставот на Ана до 27 ноември кога ќе помине една година од смр-тта на Мрка, а тој повторно инсистира да се жени. Ана се налутила што дури и рекол такво нешто. Му се заканувала да не прави глупости и тајно да се жени, бидејќи нема да добие благослов и помош од неа. Таа строго му рекла да почека и дека ако девојката го сака, може да почека уште еден месец. Од друга страна, тој не сака да прави свадба во зима, туку мора да ја чека пролетта, а сакал што побрзо да ја официјализира врската со извесна Тамара од Ниш. Се скарал со Ана, но на крајот и ветил дека ќе почека и ќе ја почитува нејзината одлука, а и поради Мрка затоа што многу го сакал – открил за „Папарацо“ извор близок на пејачката.

фото принтскрин

За потсетување, синот на Ана Бекута од првиот брак ги има синот Бранко и ќерката Соња, кои според медиумите го поддржале нивниот татко во неговата одлука повторно да застане на лудиот камен.

фото архива

Посебно внимание привлече веста дека пејачката се спротивставила на одлуката на нејзиниот син да се разведе од првата сопруга, свесна за важноста да се задржи семејството заедно.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Наводно, направила се за да ги смири наследникот и снаата. Беше констатирано дека тогашната сопруга на Игор и Ана имаат голема почит една кон друга и се покрај себе во секоја ситуација.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Најблиските знаат дека Игор стави крај на бракот во 2006 година, а неговото срце целосно го освои Тамара Виденовиќ од Ниш.

Фото Инстаграм/Игор Полиќ

Нивната средба била судбоносна, а нивната љубов се случила на прв поглед, како што обично се случува кога се во прашање вистинските емоции. Нив ги запознал заеднички пријател, а искрите меѓу Игор и Тамара веднаш се разгореле.

Фото Инстаграм/Игор Полиќ

„Игор е во врска со Тамара Виденовиќ три години и двете семејства брилијантно ја прифатија веста. Девојката е од Ниш и е од добро семејство, што е многу важно за Игор, додека за Ана најважно е што синот е среќен, па ја благослови нивната љубов од срце“, изјави за „Убава и среќна“ извор многу близок до семејството на Ана Бекута и истакна дека колку е силна љубовта сведочи фактот што Игор ја запозна Тамара со своите деца Бранко и Соња и со тоа докажа колку е сериозен во нивните заеднички планови.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

„Игор и Тамара се верија, а планираат свадба следната година, кога ќе помине годишнината од смртта на Милутин Мркоњиќ, кого Ана многу го сакаше, но и целото нејзино семејство го почитуваше.
Тамара е првата девојка која Игор им ја претстави на наследниците, а тие ја поддржаа неговата среќа“, заклучил изворот.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close