Кафе муабет

АНА БЕКУТА УПАТИ МОЌНА ПОРАКА ДО СИТЕ ЖЕНИ: не дозволувајте фризерите и шминкерите да бидат повеќе од гинеколози!

Посочи дека жените треба да најдат време за себе...

Пејачката Ана Бекута го користи слободното време да направи нешто за себе, а сега на своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм им покажа како вежба.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Фолк дивата реши да испрати важна порака до сите дами по повод Денот на жената.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Гледам дека цел Балкан пее дека уметниците мора да бидат здрав, така што ова е идеален момент да се посвети овој 8 март – на здравјето на жените. Секоја жена мора да биде здрава. Девојки, не дозволувајте фризерите и шминкерите да бидат повеќе од гинеколози и мамографи. Немојте козметиката да ви биде пречка за вежбање. Не дозволувајте ништо надвор од вашето тело и дух да се меша со она што е внатре – напиша таа и додаде:

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Медиумите и Инстаграмот можат да бидат сурови во прикажувањето на нереални стандарди за убавина и начин на живот. И многу жени поради тоа се незадоволни од самите себе. Тоа ме прави многу тажна. Самољубието е исцелување. Сакам да се лекуваш од се што те мачи со тоа што ќе се грижиш за себе и за таа љубов. Среќен ден на жената – напиша Ана Бекута во описот на фотографијата на која позира со хеланки и црна маичка.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Да потсетиме, Ана Бекута се врати на музичката сцена по кратка пауза поради смртта на нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ. Таа одржа новогодишен концерт во Бања Лука, по што им се врати на обврските во „Ѕвезде Гранда“.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Ана ветила дека нема да се откаже од пеењето…

Српскиот политичар и почесниот претседател на СПС и народниот пратеник Милутин Мркоњиќ (79) почина во Белград во Инсистутот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“.

Фото Архива

Последната деценија од неговиот живот ја одбележа љубовта со фолк пејачката Ана Бекут, која беше со него до последен момент.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Мркоњиќ (79) заврши на кардиоваскуларната клиника во Белград, а неговата избраничка беше цело време со него.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Милутин Мркоњиќ додека бил во болничката постела ја заколнал Ана Бекута да му вети дека ако умре нема да престане да пее, објави Свет пред неколку дена.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Сите го знаат Мрка како голем шегобиец, тој е толку позитивен човек што насекаде носи само радост и смеа. И додека минува низ најтешката борба во животот, тој е позитивен и се труди да и олесни на Ана. Многумина беа изненадени кога објави дека нема да ги откаже настапите иако Мрка се бори за живот. Впрочем, не е фер да ја озборуваат Ана затоа што тоа било желба на Мрка, тој знае дека Ана во живот ја одржуваат песната и работата и затоа ја замолил да му вети дека нема да се откаже од музиката и во најтешките моменти – изјави тогаш извор близок до пејачката.

ФОТО: Инстаграм/Ана Бекута

Инаку како што е познато, Ана Бекута наводно го сонувала погребот на Мрка, а за овој кошмар им кажала и на колегите од „Ѕвездите на Гранд“.

Фото Архива

– Ана тој ден дојде нервозна на снимањето, па сите ја прашавме што не е во ред. Додека ги чекаше сите да влезат во студиото, таа со Босанец и Снежана Ѓуришиќ разговараше за сонот што го сонувала и беше на работ да заплаче. Сите и рекоа да не се оптоварува дека тоа е само сон и дека ги изненадило што го сфатила толку сериозно. Ана тогаш се смири, се беше во ред, а Мрка и рече следниот ден да не се грижи и дека нема да ја остави уште долго – изјавил пријател на Мрка за српски Телеграф.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

По неколку недели состојбата на Мрка се влоши. Милутин подоцна бил задржан во болница.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Ана оттогаш беше под стрес, па при посетата во болница го потсети Мрка што сонувала.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Мрка почна да се смее иако имаше маска додека Ана зборуваше за својот сон. Тој рече: “Најубава моја!

фото Инстаграм/Ана Бекута

Па од што се плашиш кога знаеш дека сум волк! Тогаш и ветил дека нема уште долго да ја остави.
Како што пишуваат медиумите, за страшниот сон што го сонувала Бекута знае и Саша Поповиќ на кој пејачката му раскажала се кога ја прашал како е Мрка додека разговарале по завршувањето на снимањето.

Фото Инстаграм/Ана Бекута

– Сале, состојбата на Мрка не се менува. Постојано им се јавувам на лекарите и ми се јавуваат по потреба, но сè уште ништо не знам. Го сонував неговиот погреб пред два месеци, сети се дека ти кажав. Никогаш не сум сонувала такви соништа, па се исплашив. Во болница ми кажа дека сум параноична, заедно се смеевме. Рече дека никогаш нема да ме остави, тоа ме смири. Не сум суеверна, па се надевам на најдоброто. Го закопавме Саша, многу колеги беа, не можам повеќе да плачам – му рекла тогаш Ана, на Поповиќ пренесува српски Телеграф, не сфаќајќи дека наскоро ќе го доживее истото сценарио, како од лошиот сон.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Иако нивната љубов беше бајковите изминатите години само една желба не биле во можност да им се оствари, истакнала пејачката.

Фото Инстаграм/Ана Бекута

– Жал ми е што немам дете со Милутин. Сакав порано да сме се сретнале и да имаме потомство. Тој би бил одличен татко сигурна сум во тоа.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

-Животот нас не спои малку касно за тие работи, но тука се моите внуци кои нас тоа ни го надоместија. Често зборуваме тој и јас како би ни се викало детето, дали би сакале повеќе момче или девојче…

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Сакаме да мечтаеме бидејќи нашата љубов е навистина силна, изјавила Ана Бекута пред неколку години.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close