Кафе муабет

Ана Бекута се ослободи од работите на Мрка, само едно нешто задржа за себе- пејачката продолжува со животот без својот љубен!

Се ослободи од она што ја потсетува на него...

Ана Бекута откако го загуби Мрка се обидува да продолжи со животот и обврските, но како што одминува времето и е се потешко!

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Нејзините соседи од Врачар велат дека ретко ја гледаат, а и кога ќе ја сретнат само ги поминува!

ФОТО: Инстаграм/Ана Бекута

Последен пат ја виделе со внуката Соња, кога од станот извадиле неколку црни ќеси, а како тврдат, наводно во нив била гардеробата на Мрка која пејачката ја дала во хуманитарни цели.

Фото Инстаграм/Ана Бекута

-Ана го почитуваше обичајот 40 дена да не се допира ништо од она што му припаѓаше на Мрка, бидејќи велат дека е обичај да се извадат работите на покојникот дури по тие 40 дена. На Ана и беше многу тешко да се збогува со работите на Мрка, се ја потсетува на него. Ништо не сакаше да тргне од домот, но Соња и Бранко ја натераа бидејќи видоа дека се повеќе се повлекува во куќата и дека и е навистина лошо, па инсистираа да се ослободи од неговите предмети и да сврти нов лист, а животот почнува одново – изјавила за Стар соседката на Ана.

Фото Инстаграм/Ана Бекута

– Ги ставија Ана и нејзината внука во багажникот и ги однесоа некаде. Не знам на кого ги дадоа, но знам дека не ги фрлиле тие работи, му ги дале на некого. Имаше една маичка која му беше омилена на Мрка, Ана неа ја задржа а останатите работи ги даде. Многу ми е жал кога ја гледам избледена, ужалена, што се’ таа жена преживеала, но уште се држи, што ќе прави, има син, внуци, со неа се. Таа има публика која ја сака, мора да продолжи понатаму. Таа дури и му вети на Мрка дека ќе биде силна и дека ќе остане среќна како што беше со него. Сè уште е многу свежо, потребно е време се да си дојде на свое – заклучува сосетката на Бекута.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Според медиумите, Бранко, нејзиниот внук и најголемата поддршка, наводно се вселил во домот на Ана на улицата Крунска во Белград.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм
ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Бидејќи немал свои деца, Мрка го гледал синот на Ана, Игор како свој, а како родени ги гледал и нејзините внуци. За Соња и Бранко беше најдобриот дедо на светот, а Бранко го гледаше како идниот заштитник на Ана. Им купил автомобили и ги замолил да бидат секогаш тука за Ана кога и требаат и да не ја оставаат сама. Бранко сега му исполнува една од последните желби на Милутин Мркоњиќ, се грижи за баба му – вели изворот за „Свет“.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм
ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм
ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм
ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм
ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close