Кафе муабет

АНАСТАСИЈА СЕ МОЛИ ЗА ГУДЕЉ: Објави фотографија од БОЛНИЦА- сите се загрижени за неговото здравје

Драги се чувствува добро...

Тешка ситуација ги снајде семејствата Ражнатовиќ и Гудељ. Српскиот фудбалер Драгиша Гудељ колабирал среде игра и паднал во бесознание, поради што натпреварот бил прекинат, за итно да му се помогне.

фото инстаграм/Вања Гудељ

Српскиот фудбалер Драгиша Драги Гудељ братот на момчето на Анастасија Ражнатовиќ колабирал среде игра и останал во несвест, поради што натпреварот бил прекинат, за итно да му се пружи помош.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Драги беше хоспитализиран, а сега се чувствува добро. Тој и Немања објавија заедничка фотографија, за да им покажат на следбениците дека нема причина за грижа.

фото инстаграм/Драги Гудељ

– Сакам да изразам искрена благодарност од мене и моето семејство за сите кои ја покажаа својата љубов и грижа за здравјето на Драги.

фото инстаграм/Драги Гудељ

Животот на мојот брат продолжува да чука, благодарение на итната интервенција на медицинскиот персонал на Кордоба. И покрај тешката ситуација, почувствувавме поддршка и добрина, кои никогаш нема да ги заборавиме. За крај, им благодарам на бело-зелените фанови, за секоја песна за поддршка и што го натераа Драги да ве сака уште повеќе. Вистинскиот воин сега стои. Затоа што велат дека никогаш не се откажува – пишува во објавата на Немања Гудељ.

фото инстаграм/Немања Гудељ

По тој повод се огласи и Анастасија Ражнатовиќ, девојката на српскиот репрезентативец Немања Гудељ, преку Инстаграм и му даде поддршка на семејството во овие тешки моменти.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Таа објави фотографија од Драги Гудељ од болница и додаде емотикони на молитва и срциња.

Драги бил хоспитализиран, а сега според членовите на семејството се чувствува добро. Неговиот брат Немања Гудељ, инаку момче на пејачката Анастасија Ражнатовиќ, им се обрати на следбениците и на сите кои се грижат за здравјето на Драги, објавувајќи фотографија од болница.

фото принтскрин/Анастасија Ражнатовиќ

Младата пејачка Анастасија беше видно загрижена за братот на својот партнер, па му даде јавна поддршка преку Инстаграм.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Мајката на Анастасија, Светлана Ражнатовиќ, во тешките моменти била во Шпанија со својата ќерка.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close