Кафе муабет

Анастасија сврте нов лист, Гудељ во шок: Не сакам повеќе да бидам НЕЗАДОВОЛНА!

Пејачката ги шокираше сите со оваа порака...

Врската помеѓу Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудеља е под будното око на јавноста.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Се чини дека ниту една романса на јавни личности не привлече толку медиумско внимание како врската на Анастасија со фудбалерот Немања Гудељ.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Во најголема мера, тоа е така затоа што заљубениот пар ја одржува врската на дистанца, а очигледно за сега нема промена. Бидејќи Анастасија успешно се занимава со музика и дека е неопходно да биде опкружена со соработници во Србија и дека Немања моментално е ангажиран во Шпанија и наскоро може да потпише договор за некој турски фудбалски клуб, постои секоја можност тие да бидат илјадници километри оддалечени еден од друг и тоа на подолг временски период.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Пејачката и фудбалерот се лудо вљубени еден во друг, и засега немаат проблем да идат разделени на неколку дена. Како и да е, Анастасија со една своја објава ги остави своите следбеници во чудење и многумина се запрашаа дали сè помеѓу неа и Немања е така совршено како што изгледа.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Имено, таа на својот „Инстаграм“ напиша.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Понекогаш луѓето дозволуваат еден ист проблем да им предизвикува незадоволство со години, се додека не кажат „Па што“. Омилено ми е да велам, па што – напиша ќерката на Цеца Ражнатовиќ.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Поради ваквите објави на пејачката многумина имаат сомнеж дека се е во ред со нив,  меѓу другото, врската помеѓу Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудеља не престанува да ги интригира медиумите, а дали далечината ќе влијае на нејзиниот понатамошен развој ќе покаже времето.

фото инстаграм/Немања Гудељ

Да потсетиме, неодамна извор близок до парот за медиумите откри дека спортистот добил одлична понуда од фудбалски тим, а Анастасија докажала дека е негова најголема поддршка кога се согласила да се пресели на Босфор со своето момче.

фото инстаграм/Немања Гудељ

– Гудељ доби понуда да се пресели од Севиља во редовите на актуелниот турски шампион, тимот на Трабзон. Неговиот сегашен тим е подготвен да го продаде за огромна сума, моментално се водат преговори, а многу е веројатно дека Немања следната сезона ќе се пресели на Црното Море поради деловните обврски – ја започна приказната изворот, кој потоа откри дека со него ќе замине и наследничката на Цеца.

фото инстаграм/Немања Гудељ

– Немања и Анастасија се во сериозна врска и планираат заедничка иднина. Таа беше првата личност на која и кажа дека добил понуда од турскиот прволигаш и и објасни дека е многу веројатно следната година да ја напушти Шпанија. Ја прашал дали би сакала да ги спакува куферите и да замине со него. Се договориле прво да оди во Турција, а кога ќе се смири и ќе се вклопи во околината, ќе му се придружи и Таша – открил соговорникот кој истакнал дека Ражнатовиќ не планира да ја запостави музичката кариера.

фото инстаграм/Немања Гудељ

– Анастасија не планира да се откаже од пеењето. Свесна е дека за да напредува во работата треба многу време да минува во Белград бидејќи тука се сите нејзини колеги и кариерата најдобро ќе ја води од Србија. Исто така, таа е многу врзана за семејството, мајката, братот и внукот Жељко, а одлучила постојано да биде на релација Белград-Турција за да го поддржува своето момче, но и да продолжи со сопствениот раст. Верува дека тоа ќе биде добар тест за нивната врска, била свесна дека сериозна врска со спортист бара одредени жртви и верува дека ќе може да се снајде со тоа темпо на живот – заклучил соговорникот.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close