Дом и семејство

Анабела на работ на солзи проговори како Марко се справува со загубата на мајка си: Се му простив, покрај него сум!

Ги закопаа воените секири...

Пејачката и поранешна учесничка во реалното шоу „Задруга“ и  мајка на Луна Џогани, Анабела Атијас откри дека конечно го прифатила Марко Миљковиќ за член на семејството и ја „закопала секирата“ со него, и откри дека е со него сега откако мајка му почина.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Анабела и Миљковиќ не се согласуваа за време на престојот во „Задруга 3“, на што публиката беше сведок секој ден, а пејачката откри дека сите кавги сега се зад нив и дека љубовта кон Луна и Миа победила.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Пред се ја ставаме љубовта кон Луна и Миа. Сепак, љубовта кон двете кои ни се важни победи – почна Анабела, а се осврна на неодамнешната загуба на Марко и рече дека е со него.

– Секако дека сум со него, тешко е, но тој е силен човек. Добро се држи – изјавила пејачката на работ на солзи.

фото инстаграм/Луна Џогани

Анабела вели дека заборава на се кога е со внуката Миа, а вели дека му е благодарна на Бога за привилегијата да биде баба.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

-Се радувам на секој повик кога ќе го видам тоа мало лице на телефонот, во мене има вулкан од љубов. Кога сум со неа, ништо друго не ме интересира, не се ни јавувам на телефон, не сакам да губам време. Благодарна сум на Бога и уживам во секоја секунда среќа и привилегија. Полесно е да се биде баба отколку мајка. Ништо не ми е тешко, нема таков страв. Поинаку е, зрелоста си го прави своето – истакна Анабела.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

– На Луна и оди одлично, се едуцира преку медиумите, книгите, ме прашува мене, но на крајот најдобро го познава своето дете.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Анабела прозборе и за другата ќерка што ја има од бракот со Гаги, Нина, и истакна дека таа нема да ја поддржи да влезе во реално шоу ако некогаш сака.

фото инстаграм/Луна Џогани

-Не би ја советувала ниту поддржал на кој било начин. Мислам дека Нина е свесна дека носи голем товар, не влегува само еден човек. Потоа сите влеговме и учествувавме подеднакво во секоја одлука, што и да направи некој се одразуваше на целото семејство – заврши Анабела.

фото инстаграм/Анабела Атијас

Сите се сеќаваат на учеството на семејството Џогани во третата сезона на „Задруга“, а Анабела вели дека тоа многу ги погодило.

фото инстаграм/Анабела Атијас

– Сите заедно страдаме од таа болка. Тоа никому не му треба. Сите сме страшно оштетени поради реалното шоу, но фала богу, некаде научивме поука. Се каам за се. Од оваа перспектива, би си рекла поинаку и не можам а да не се осврнам на фактот дека фрустрацијата не изгради како личности. Можеби сè би сфатиле подоцна. Во последните три години напорно работев на себе за да сварам некои работи. Господ ништо не ни дава бесплатно, важно е како ќе го усвоиме тој материјал – рече Анабела.

Фото Инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Анабела Атијас

За потсетување, пред повеќе од една недела ненајдено почи-на Недељка Миљковиќ, мајката на Марко и Марија Миљковиќ, , а Марко потоа се огласи во јавноста.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Мила моја мајко, те сака твојот Маџа … Почивај во мир – напиша Марко и го стави емотиконот на срцето.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Семејството на Луна и Марко Миљковиќ беше погодено од трагичната вест, за ненадејната смрт на неговата мајка и нејзината свекрва Недељка Миљковиќ а во оваа прилика не сакаа да даваат изјави за медиумите.

Фото Инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close