Кафе муабет

Александра Младеновиќ по сите разочарувања конечно среќна: Го остави Исак па фрли око на овој фудбалер

Моментално е слободна...

Младата и атрактивна пејачка Александра Младеновиќ беше прилично разочарана од љубовта во текот на 2022 година.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Таа ја прекина љубовта со својот колега Исак Шабановиќ на која многумина и предвидуваа дури и брак.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Едноставно ми е убаво што сум сама и што сум слободна. Не сум имал добро искуство во блиско минато. Се трудам да поминувам што повеќе време со семејството и пријателите – рече Александра Младеновиќ и додаде:

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Не сум расположена да зборувам за тоа претходно искуство. Јас лично кажав дека не сакам контакт со Исак Шабановиќ и стојам зад тоа. Му посакувам се најдобро во животот, што подалеку од мене. Не сакам да ја отворам таа тема, веројатно разбирате дека ме повреди штом зборувам вака – изјави Александра Младеновиќ за „Курир“.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Пејачката едноставно збеснува кога некој ќе и го спомне Исак, а јасно е дека неславно се разделиле, бидејќи не се во никаков контакт, ниту пак Александра има пофални зборови за Исак.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Воопшто не би го коментирала Исак. Навистина не сакам повеќе да зборувам за него. Не одржуваме контакт и не би се навраќала на таа приказна. Не ме интересира ништо што се однесува на него – изјави пејачката неодамна а потоа призна дека се изгорела и повеќе не сака јавноста да биде запознаена со нејзиниот љубовен живот и дека нема да го покажува своето момче додека не се увери дека тој е вистинскиот.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Но Александра не треба да губи надеж кога е „вистинскиот“ во прашање.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Пејачката напоменува дека е подготвена да се смири, доколку го пронајде вистинскиот.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Каков луд камен, кога Господ ќе ми го испрати вистинскиот човек, тогаш ќе се смирам и ќе се променам. Дотогаш напорно работам на нови песни, нема момче на повидок. Како и секоја жена, на крајот добивам коњ од принцот – рекла Александра.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Ми пишуваат многу колеги. Љубовни пораки, комплименти… Не сум толку глупава за да не можам да сфатам за што се работи. Сакам и помлади и постари, нема кај мене бирање. Но, повеќе ги сакам помладите – истакнува пејачката.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ

– Има еден фудбалер кој ми падна во очи. Тој е во репрезентација, не во некоја лига. Тој едноставно ми се допаѓа. Немам контакт. Често се среќаваме на приватни забави, но не се следиме на Инстаграм. Веројатно не ни знае дека ми се допаѓа. Не се работи за Душан Влаховиќ, не ми се допаѓа – заклучува Александра Младеновиќ.

фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ
фото инстаграм/Александра Младеновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close