Кафе муабет

Актерот Иван Босиљчиќ открива детали за бракот со пејачката Јелена Томашевиќ!

Луѓето немаат претстава што се крие зад моето заминување од дома

Куќата не е место каде што ги пуштате сите ваши вентили. Брачниот другар не треба да биде некој што ги трпи сите ваши маки, вели Иван…

Брачната двојка прослави десет години откако се заколнаа на вечна љубов во градската црква во Горњи Милановац.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Пејачката Јелена Томашевиќ и актерот Иван Босиљчиќ важат за еден од најхармоничните брачни парови на домашната јавна сцена. Довербата и разбирањето се клучот за нивната врска, а круна на љубовта е нивната деветгодишна ќерка Нина, која е центарот на светот на оваа популарна двојка.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

– Секој брак е космос за себе и не би се осмелила да дадам било каков совет и да генерализирам на темата за правилата за среќен живот. Знам само дека е најздраво да се фокусирате на вашиот дом и на вашето семејство и да не се споредувате со никого – рече Јелена Томашевиќ претходно, додека нејзиниот сопруг има слично мислење.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

– Бракот е задача со која треба да се справите. Тој мора да се негува. Бракот не е само брак и дом, туку како се однесуваш кон целиот свет. Ако го уредувате вашиот живот во однос на другите сфери, се враќате дома мирно и чисто. Куќата не е место каде што ги пуштате сите ваши вентили. Брачниот другар не треба да биде некој што ги трпи сите ваши маки. Треба да бидете искрени со него, и тој треба да ви помогне да го решите проблемот што го имате. Но, се што можете да направите сами, особено кога станува збор за деловни работи, треба сами да го решите, за да биде добро за вашата сопруга и вашето дете – рече Иван Босиљчиќ.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

На прашањето што ја одржува брачната заедница силна, Иван рече:

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

– Она што е конкретно за нас е тоа што ние сме често, многу заедно. Иако гледате дека снимам во Русија, знајте дека стои цврст план зад тоа, дека сме таму заедно. Или дека доаѓам овде почесто отколку што знаат медиумите. Тој наш ритам да бидеме заедно, да бидеме заедно што е можно повеќе, можеби тоа не прави посилни.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Тие двајца често објавуваат заеднички фотографии, а Јелена вели:

FOTO STORY.RS

– Забележав дека на луѓето им се допаѓа кога јас и Иван понекогаш јавно се поддржуваме или изразуваме нежност, но она што треба да го знаат е дека тоа е само дел од она што е потребно за врската помеѓу двајца луѓе да биде целосна.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Имале криза во врската!

Иако многумина не би поверувале, сепак Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ во еден момент имале криза во нивната врска, а пејачката сега и отворено прозборе за оваа тема.

Тие денес важат за најубавиот пар во соседството а пејачката сега раскажа една интересна анегдота поврзана со нејзината песна „Da mi јe da mi se vrati…“, која и беше понудена во периодот кога таа и Иван имаа криза.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Пред 12 години, по нешто повеќе од една година врска, Јелена и Иван раскинаа, а токму тогаш беше напишана баладата чии стихови гласеа “Da mi je da mi se vrati moj dragi”, но пејачката тогаш одби да ја отпее песната поради ситуацијата во која се наоѓала.

фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ

Сепак, две години подоцна, кога таа и Иван се смириле, на предлог на нејзиниот сегашен сопруг, Јелена сепак реши да ја отпее песната која што опишуваа тежок период во нивните животи.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Тоа се случи пред повеќе од 10 години. Иван и јас се забавувавме и под притисок на медиумите раскинавме. Секој имаше своја приказна, свое мислење за тоа: Треба или не треба. Сергеј Четковиќ, мојот драг колега со кого исто така се дружам, ми се јави: „Ти напишав песна“. И тој ми ја пушти песната „Посакувам да ми се врати мојот драг“. Велам дека не доаѓа предвид да ја пеам: „Би сакала да можеш да ми се вратиш“ – низ смеа рече Јелена Томашевиќ во емисијата “Kec na jedanaest”, на ТВ „К1“ и додаде:

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Навистина, јас да изгледам како јадница, нема да ја пеам оваа песна. И помина некое време, богами, мислам околу две години, јас и Иван веќе се смиривме. Во секој случај, во една прилика му велам: „Па, дозволи ми да ти кажам што ми напиша Сергеј, а јас никогаш не ја отпеав“. Кога ја слушна песната, тој се воодушеви: „Ова е божествено, зошто не го сними?“

фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ
фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ
фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ

Од моментот кога се помирија, Јелена и Иван повеќе не се разделуваа. Тие се венчаа и ја добија ќерката Нина, а денес важат за еден од најхармоничните парови.

фото Стори.рс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close