Кафе муабет

АВТОМОБИЛОТ ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ: Богдана и Вељко доживејаа сообраќајна несреќа на свадбата на Шијан и Бојана

За среќа немаат повреди...

Бојана Родиќ и Мирко Шијан се венчаа вчера во црквата во Сурчин, каде Мирко беше крстен како бебе.

фото Курир.рс

Имено, Бојана и Мирко го кажаа судбоносното да и се заколнаа на вечна љубов пред Бога.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Младенците заиграа со трубачите, а потоа се упатија кон ресторанот каде што се одржа венчавката пред матичарот.

фото Ata Images

Од свадбениот автомобил се слушна песната „Шеќеру“ на Милица Павловиќ.

фото Курир.рс

Но она што вознемири многумина беше малата несреќа која ја доживеаа Богдана и Вељко кои со автомобилот излетале од патот додека ја обиколувале колоната, на патот од Тител кон Сурчин.

фото принтскрин

Немилиот настан се случил кога автомобилот во кој биле Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана возејќи кон свадбената прослава излетал од патот и паднал во канал.

фото принтскрин

Имено, белото „ауди“ излетало од патот додека претекнувало друго возило во колоната, но за среќа се завршило добро, благодарение на вештата реакција на возачот. Никој не бил повреден, а колоната продолжила понатаму.

фото принтскрин

На автомобилот е причинета мала материјална штета.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Луксузната венчавка се одржа вчера…

Синот на Гоца Божиновска и балдската Вељко Ражнатовиќ вчера си ветија вечна љубов пред луѓето и Бога и во присуство на кумовите во Белград.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Како што налага традицијата, Мирко околу пладне отишол со мајка си и пријателите да ја земе Бојана во нејзиниот семеен дом во Тител, каде што ги чекале бабата, дедото, балдските и деверите со кого младоженецот се пазарел за сумата што ќе ја даде за невестата.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

На обичајот за купување невеста му претходело пукање на јаболкото со пушка, во кое Мирко се истакнал.
Во придружба на музика, младенците, кои веќе година и пол живеат под ист покрив, имаат еден син, а сега чекаат уште едно дете, тргнаа со прекрасно украсениот свадбен автомобил од каде што тргнаа кон главниот град.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Таму ги чекаа останатите гости, меѓу нив беа и семејството Ражнатовиќ и речиси целата естрада .

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Гоца откри како се чувствувала откако со синот дошла од Сурчин во Тител да ја земе невестата.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

„Пресреќна сум, нема да делам совети, ќе оставам сами да си го средат животот. Како може да се чувствува мајка кога ќе го ожени синот? Злата не дојде, а не дојдоа ниту сестрите Јелена и Зорана. Мирко им кажа дека невестата треба да ја купат само мажите и мајката“, изјави Гоца за Курир.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Пејачката потоа додаде дека нема многу да пее на свадбата бидејќи нејзините песни се за љубовни бродоломи, па повеќе ќе игра.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Откако Мирко со првиот истрел го погоди јаболкото, следеше собир за Шијан да ја купи својата невеста Бојана Родиќ.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Бојана излезе во раскошен фустан со придружба, а на главата носеше круна. Се шпекулира дека Мирко ја купил невестата за 50.000 евра.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close