Бебе

Ќерката и соопшти дека е бремена, а нејзината реакција стана ХИТ – доби поддршка од многу луѓе

Како што вели, таа сакала девојката сама да ја донесе таа одлука и да се чувствува одговорна за своите постапки без притисок од други луѓе.

Николе Хенес е мајка на три деца, а неодамна стана вистинска sвезда на „ТикТок“, откако ја објави своја реакција по сознанието дека нејзината 17-годишна ќерка Анџелина ќе стане мајка.Тоа е непланирана бременост, а позитивниот тест ја шокираше самата тинејџерка.

Нејзината мајка посочи дека постојат три опции, да се породи и да си го чува, да го даде на посвојување или да го аbортira. Како што вели, таа сакала девојката сама да ја донесе таа одлука и да се чувствува одговорна за своите постапки без притисок од други луѓе.

“Анџелина е таа што треба да живее со која одлука да ја донесе. Нашиот живот е како наша лична приказна. Нејзиното следно поглавје не треба да зависи од мене. Моја работа е да ја едуцирам и да ги презентирам нејзините факти за да може да размисли сама за себе”, рече таа. Никол додаде: „И реков дека ќе поддржам што и да одлучи и дека ми е жал што нејзината прва вистинска одлука за возрасни беше една од најтешките“.

“Нејзиниот татко и јас разговаравме за добрите и лошите страни на секоја опција. Јас и реков да направи список на она што таа го сака надвор од животот и како нејзините избори ќе се вклопат во неа. Најдов професионалци кои можеа да разговараат со неа за сите можности. Реков дека моето лично мислење не е важно затоа што тоа е нејзиниот живот, а не мојот. Разговаравме и за луѓето кои ја осудуваат без оглед на тоа што одлучува, па затоа е најдобро да се игнорира сето тоа и да се слуша само себе си “, се сеќава Никол.

Видеото го виделе повеќе од 14 милиони луѓе, а многумина признале дека тоа им значи многу. Покрај тоа, многу коментатори, вклучително и доктори и бројни родители, го пофалија нејзиниот начин на справување со ситуацијата. Нејзиното видео дури и им помогна на тинејџерите во слични ситуации, па една девојка призна дека е бремена и исплашена.Во друг TikTok, Никол објаснила дека добила дозвола од нејзината ќерка да го објави претходното видео и рече дека се надева дека ова ќе ја подигне свеста. тинејџерски бремености. Ја прашав дали има потреба од прегратка, а потоа таа цврсто ме гушна и вети дека ќе и помогне “, рече Никол за„ Бјуз Фјуд “.

Откако беше потврдена бременоста на Анџелина, Никол призна дека сама разговарала со пријателите и родителите, но и дека многу плачела. „Бев преплашена и тажна, но ако се чувствувам така, замислете како се чувствуваше Анџелина! Не беше заради мене или моите чувства, на мојата ќерка и требаше во тој момент да бидам нејзина поддршка“, рече оваа мајка.

„Да не имав поддршка од мајка ми, знам дека приказната ќе беше малку поинаква и ќе почувствував многу повеќе страв отколку што се чувствувам сега“, признала Анџелина, додавајќи дека веста за нејзината бременост е вистински шок затоа што таа користеше заштита.

Таа одлучи да се породи, а нејзиниот син треба да пристигне уште во септември.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close