Бременост

Честитки пристигнуваат од сите страни: Се породи една од најубавите водителки кај нас- го откри и полот на бебето

Радост во семејството...

Шармантната водителка Јелена Богојевиќ, која јавноста ја памети од „Фчерашни новости“, односно „Магазин“ на Сител телевизија стана мајка.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Јелена убавата вест ја сподели на социјалните мрежи а го откри и полот на бебето.

фото Инстаграм/Јелена Богојевиќ

Имено таа и нејзиниот сопруг Срѓан станаа родители на момче а се уште не го откриле името на бебето.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Инаку таа се сврши во август минатата година со нејзиното момче Срѓан кога тој ја побара за жена.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Јелена Богојевиќ пред само неколку недели заплови во брачните води со својот партнер Срѓан Спасиќ.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Таа на свадбата блескаше во убавата бела венчаница, посебно што во преден план беше нејзиниот труднички стомак.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Водителката на својот голем ден беше во поодмината бременост а не ретко со фановите споделуваше фотографии со цел да покаже како се снаоѓа во бременоста.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Сите забележаа дека Јелена покрај стомакот повеќе се нема поправено, но и дека според многумина е поубава и позгодна од било кога досега.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Имено, таа на својот Инстаграм сподели фотографија на која на стомачето пишува „loadig“ и покажа дека ужива во бременоста.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Водителката тогаш позираше со разголено стомаче, а на една од фотографиите се гледа и фотографија од ехо на бебето.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Јелена е дел од јавната сцена уште од детството.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Првпат на само 8 години се појави во детската серија Наше маало, каде ја имаше улогата на Матаеа.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

После Наше маало започнала да пее и во хорот на Златно славејче, а паралелно се занимавала со манекенство.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Откако совладала сѐ што е поврзано со манекенството, одлучила знаењето да го примени на пистите и така започнала со професионални ангажмани.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

До ден денес Јелена е маѓепсана од камерите, а сега има нова љубов – водителството.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Јелена Богојевиќ покрај тоа што има дипломирано на факултетот за новинарство таа е и магистар по меѓународно право и односи и право на ЕУ.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Таа е една е од ретките која не го крие својот приватен живот.

фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ
фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ
фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ
фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ
фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ
фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ
фото Фејсбук/Јелена Богојевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close