Бременост

Стомак до заби: Еве како изгледа Анастасија Ражнатовиќ во петтиот месец од бременоста- наследничката на Цеца ги разнежни сите со оваа фотографија….

Ужива во бременоста

Неодамна низ целиот регион се прошири веста дека Анастасија Ражнатовиќ е бремена.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Имено младата пејачка и нејзиниот избраник, фудбалерот Немања Гудељ иако долго време не коментираа за нивниот љубовен живот, особено гласините дека Таша и идната свекрва Оливера Гудељ не се во добри односи, сега тие решија почесто да споделуваат детали од привтниот живот.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Парот стана далеку порелаксиран во комуникацијата со следбениците на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Постојано објавуваат нешто ново. Заедничките фотографии, кои претходно ги чуваа само за себе и за членовите на семејството, сега можат да се најдат на нивните профили речиси секој ден.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Заљубениот пар е пресреќен поради тоа што наскоро ќе станат родители и никој не може да им замери што сакаат да ја споделат својата среќа со другите.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Убавата трудница полека влегува во петтиот месец од бременоста, а од нејзиното однесување би се рекло дека ужива во својата благословена состојба.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Новата фотографија на Анастасија Ражнатовиќ е можеби најдоброто сведоштво за нејзината виталност.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Имено, ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ објави слика од прошетка со Немања. Таа ги сликала нивните силуети, а до израз дојде стомакот на Анастасија, кој ги разнежни нејзините обожаватели.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовкќ

Не е тајна дека младата уметница е многу активна за време на бременоста, дека многу пешачи, јаде здраво и бескрајно ужива во новата животна фаза, нетрпеливо чекајќи ги миговите со своето бебе.


фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Како и Анастасија така и идната баба, Светлана Цеца Ражнатовиќ не можеше да ја сокрие среќата по повод оваа вест, па неодамна за медиумите откри како дознала за доаѓањето на внуката:

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Кога Анастасија преку видео повик ми кажа дека чекам трето внуче, бев пресреќна. Таа вест не беше шок за мене, туку прекрасно изненадување. Ова е голем благослов од Бога за целото семејство. Таша сега се чувствува одлично, не е разгалена, само спие малку повеќе од вообичаено, но тоа е нормално – изјави Цеца во емисијата „Цеца шоу“.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close