Брак

Се расплака среде емисија зборувајќи за разводот од Огњен: Данијела откри дека таа ја донела одлуката, имале многу кризи во бракот- ОВИЕ ДЕТАЛИ НИКОЈ НЕ ГИ ЗНАЕШЕ

Си ја отвори душата...

Манекенката Даниела Димитровска за прв пат јавно сподели дел од своето минато, меѓу другото зборуваше и за детали од разводот со Огњен Амиџиќ.

фото принтскрин

Даниела низ солзи зборуваше за непознатите детали од нејзиниот развод, откривајќи дека се започнало со љубов и дека кога одлучила дека повеќе не сака да биде дел од брачната заедница, почувствувала дека мора повторно да научи да оди.

фото архива

Разводот на Даниела и Огњен Амиџиќ се уште е актуелна тема, во оваа исповед се опфатени и нејзините детали од растењето, нагласувајќи дека заедничката семејна состојба била материјално многу лоша.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Да потсетиме, Огњен Амиџиќ и Данијела Димитровска беа еден од најскладните парови на домашната сцена, тие се разделија по десет години брак. Одлуката ја донеле заедно, а на јавноста и соопштија дека ќе продолжат да бидат во пријателски односи за доброто на нивниот син.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Рекоа дека трето лице нема, па нема простор за дополнителни шпекулации.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Димитровска си ја отвори душата гостувајќи во „Реална приказна“ и ги откри деталите кои јавноста ги очекуваше.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Никогаш не ми беше целта да се омажам туку така, но кога се случи љубовта, сакав да создадам бајка за себе. Кога сте дел од бракот на некој начин делите сè на половина, но потоа кога ќе одлучите дека не сакате повеќе да бидете дел од него, тогаш се чувствувате како да треба повторно да научите да одите. Но морам да напоменам дека имаше многу кризи – рече.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Манекенката најпрво ги коментираше пишувањата во медиумите, па рече дека такви работи не и пречат.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Доброволно влегов во јавниот свет. Затоа, луѓето имаат право да пишуваат за сето ова. Не можам да очекувам луѓето да не се грижат. Дури и мене ме интересира нечиј живот од време на време, па читам. Мене ми е тоа океј, особено ако навистина се случи, како што беше во мојот случај – рече Димитровска.
Не долго потоа, таа подетално зборуваше за тој период, велејќи дека за неа тоа било како см.рт, само без да ум.ре, односно дека и тоа како боли:

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Разводот е една од најболните работи што може да им се случи на луѓето. Во најтесниот круг на моите пријатели, кога се шегувам, велам дека тоа е см.рт без ум.ирање. Навистина боли, кога ќе умреш тоа е крајот, а ова боли. Се додека не го снема, боли, и никогаш не знаеш кога ќе престане, нема потпишана хартија за тоа. Се е до правото на избор и фала му на Бога затоа што ние имаме право да избереме со кого да се омажиме, разведеме итн.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Тоа е одлука која се подготвува долго време. Потекнувам од патријархално семејство, моите родители се заедно 37 години. Ми требаше долго време да донесам одлука за развод, но кога го направив тоа, бев сигурна. Јас и мојот поранешен партнер сме во добри односи поради детето. Се разбира, не е пријатно кога секој има право да го коментира тоа, но сама го дозволив тоа затоа што се занимавам со јавна работа, истакна Данијела.

фото принтскрин

Даниела Димитровска,откри и детали за нејзиното воспитување:

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

– Морам да напоменам дека ние како семејство живеевме многу лошо во тоа време, материјално – низ солзи рече Даниела.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close