Бременост

Познатата водителка ситно брои до породувањето- еве како изгледа во осмиот месец од бременоста!

Еден месец пред породувањето...

Познатата водителка и актерка Маријана Миќиќ е во осмиот месец од бременоста а новите фотографии покажуваат дека таа ужива во блажената состојба.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

Насмеана и ведра Марјана реши да објави како изгледа само еден месец пред породувањето.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

За Маријана Миќиќ ова ќе биде нејзиното прво дете.

Маријана сега е во осми месец, а со нејзиниот партнер Милош Марјановиќ наскоро ќе станат родители и ситно одбројуваат до доаѓањето на бебето.

Марјана сега објави „обично селфи“ во огледалото и покажа дека нејзината бременост одлично и прилега.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

“Едно обично селфи во огледало. Па, можеби не е баш обично затоа што сум во – 8-ми месец од бременоста”, напиша во описпт на фотографијата која ја сподели на својот Инстаграм профил.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

Покрај уживањето во овие месеци, актерката своевремено зборуваше и за вакцинацијата против корона вирусот и особено апелираше до трудниците да разговараат со својот лекар. Таа сакаше да им даде поддршка и да ги охрабри сите идни мајки.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

„Сите имаме исти стравови, исти размислувања на илјада нивоа и илјада теми, особено сега кога сме преосетливи и ранливи. Јас не сум доктор и не можам да дадам совети поврзани со оваа тема, но во морето на ова лудило можам да бидам капка од твојата поддршка, бидејќи „Знам колку бранови од истото ме носеа каде и да се свртев, прашував, погледнував, да донесам одлука. На крајот, мојата одлука беше да го слушам мојот лекар и се вакцинирав во бременоста“, рече таа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close