Бременост

Пејачката ја изгуби најголемата поддршка: Трагедија пред породување- Ќе ги исполнувам твоите желби преку музика!

Пејачката во тага и болка објави дека починал татко и ...

Познатата пејачка Милена Вучиќ е премногу тажна поради загубата на својот татко. Таа не ја крие својата тага и на социјалните мрежи сподели фотографија под која напиша :

Ти благодарам тато за сè, си замина, но остануваш во твоето срце.

Инаку Милена е во блажена состојба, и со нејзиниот партнер Никола Буровац го очекуваат второто дете.

Сепак, радоста и среќата само неколку недели пред породувањето беа спречени од семејна трагедија. Таткото на Милена Вучиќ почина, а поп-sвездата ги информираше сите за оваа новост на својот профил „Инстаграм“ …

 

Милена Вучиќ со потресни зборови се прости од својата најголема поддршка …

– Ништо веќе не е исто. Си замина, но ќе останеш во срцето, во душата. Храбар, посебен. Сериозна легенда. Во мојот ум се смееш и танцуваш. Така ќе биде засекогаш. Ќе продолжам да ги живеам твоите желби преку музика. Ти благодарам за сè, тато. Биди спокоен – напиша пејачката која најголема утеха добива од сопругот Никола..

 

Во септември ја открија веста за втората бременост

 

Славната пејачка двојка веста дека го очекуваат своето второ дете ја откри преку социјалните мрежи во септември оваа година, а честитки не престануваат да пристигнуваат.

Во ноември 2017 година, Никола Буровац и Милена Вучиќ станаа родители на момчето Никша, а наскоро ќе му подарат сестричка.

 

– Расположение за втора бременост. Не се замарај – напиша Милена и ги воодушеви сите свои обожаватели и следбеници.

Пејачката ја сподели оваа прекрасна вест во време кога веќе се гледаше трудничко стомаче.

Милена и во нејзината прва бременост изгледаше одлично, па и сега ништо не е поразлично.

 

– Машала – напиша под друга слика познатата пејачка, што покажува дека изгледа одлично во благословена состојба.

Откако стана мајка на прекрасно момче, Милена целосно се посвети на своето семејство и ужива секој ден со своите „момчиња“.

 

 

Во ноември 2012 година, музичко-брачната двојка ја официјализираше својата љубов во „Храмот на Свети Сава“ во Врачар. Тие работат одлично, се поддржуваат едни со други, и кој е пољубоморен во нивниот брак, црногорската пејачка за списанието „! “Hello!” “ не криела:

 

 

– Јас сум таа што има љубоморни испади, во повеќето случаи. Не ми е лесно да го признаам тоа, но јас сум малку посесивна. Ова е затоа што јас го сакам мојот сопруг бесконечно и го сакам само за мене.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close