Бебе

Открила дека е бремена 9 дена пред да се породи: На оваа жена и се случи вистинско чудо!

И тогаш, 9 дена откако на прегледот дознала дека е бремена, се породила и добила момче.

За време на целата бременост, таа никогаш не се сомневаше дека е бремена, бидејќи нејзината менструација секогаш беше нередовна. И тогаш, 9 дена откако на прегледот дознала дека е бремена, се породила и добила момче.

Лорен Чок од Мемфис се бори со полицистични јајници уште од тинејџерка. Бидејќи имала неколку спонтани абоrтуси, мислела дека никогаш нема да може да има деца.На нејзиниот сопруг  му кажала дека никогаш нема да има деца, признала жената.

Но, тогаш се случи вистинско чудо. Една недела пред Денот на благодарноста, Лорен откри дека носи момче. Најбизарното нешто е што таа откри дека е бремена во 38-та недела.

Открила на гинеколошкото испитување, кое го закажала затоа што заклучила дека нешто не е во ред со неа, објавиле „People“.

За време на целата бременост, таа никогаш не се посомневала дека е бремена, бидејќи нејзината менструација секогаш била неправилна, што е карактеристично за полицистичните јајници. Значи, сега има силна порака за луѓето кои имаат проблем со плодноста.

„Никогаш не престанувај да веруваш. Ако тоа е предодредено, ќе станеш родители. Не дозволувај тоа да биде твојата преокупација“, заврши Чок.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close