Бременост

Не беа во добри односи долги години а сега проговори јавно за бременоста на неговата ќерка- еве што кажа таткото на Ријана за веста дека ќе стане дедо!

Бил пресреќен кога дознал...

Роналд Фенти, таткото на Ријана, проговори откако пејачката потврди дека чека бебе со нејзиното момче Роки.

фото Инстаграм/Роналд Фенти

Роналд истакна дека е многу задоволен од веста.

фото Инстаграм/Роналд Фенти

– Воодушевен сум. Скокнав од радост! Ријана секогаш велеше дека сака деца. Таа секогаш се грижи за децата на нејзините братучеди… Ќе биде добра мајка, изјавил тој за Page Six.

фото Инстаграм/Роналд Фенти

Роналд го запозна момчето на неговата ќерка во декември 2020 година, кога пејачката го донесе на нејзиниот роден остров на Карибите. Роналд тогаш го нарече Роки „многу кул човек“.

фото Инстаграм/Роналд Фенти

Инаку, Ријана и нејзиниот татко со години имаат проблематична врска. Минатиот септември пејачката се откажа од тужбата што ја поднесе против нејзиниот татко.

фото Инстаграм/Роналд Фенти

Таа го обвини дека го злоупотребил нејзиното име во корист на сопствената фирма, но се верува дека случајот го решиле надвор од судот.

фото Инстаграм/Роналд Фенти

За потсетување, Ријана е од Барбадос а својата слава ја стекна во 2005 година кога го издаде нејзиниот деби албум насловен Music of the Sun, кој успеа да се искачи во топ десет на американскиот Билборд 200 (албум табела) и го содржи доминантниот Билборд Хот 100 хит „Pon de Replay“.

Фото Инстаграм/Ријана

Таа сега е во центарот на медиумите по веста дека е бремена и го чека своето прво дете со нејзиното момче Роки.

Фото Инстаграм/Ријана

Двојката беше фотографирана за време на викендот во Њујорк, каде Ријана го покажа трудничкиот стомак облечена во долга розова јакна.

Фото Инстаграм/Ријана

Преголемата јакна беше откопчана на дното за да го открие нејзиниот труднички стомак украсен со долг ѓердан со златен крст и шарени скапоцени камења.

Фото Инстаграм/Ријана

На една од фотографиите, направена во Харлем, каде што порасна Роки, раперот ја бакнува својата идна сопруга во чело додека ужива во прошетка на снег.

Фото Инстаграм/Ријана

Уште во мај, Роки зборуваше за неговата романса со Ријана, нарекувајќи ја „љубовта на неговиот живот“.

Фото Инстаграм/Ријана

33-годишниот рапер исто така рече дека основањето семејство е дел од неговата судбина.
„Мислам дека би бил неверојатен, извонредно фантастичен татко“, рече ASAP во таа прилика.

Фото Инстаграм/Ријана

Како и раперот, Ријана претходно зборуваше за планирањето на семејството, велејќи за британскиот Вог во март 2020 година дека животот е навистина краток“ и дека нашла нов пристап кон животот без глупости.

Фото Инстаграм/Ријана

Двојката е во врска од 2020 година, а шпекулациите за нивната врска беа потврдени откако пејачката раскина со нејзиното тогашно момче, милијардерот Хасан Џамел, во јануари 2020 година.

Фото Инстаграм/Ријана
Фото Инстаграм/Ријана
Фото Инстаграм/Ријана

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close