Бебе

Најпознатиот плус-сајз модел на Балканот порача: „Јас немам ништо што немаш и ти!“

Младата амбициозна девојка уште еднаш докажа дека е полна со самодоверба и сподели фотографија на социјалните мрежи каде позира под туш во костим за капење...

Во последните години се поголем е бројот на плус сајз моделите кои гордо ги покажуваат своите oб-лини, и не така витно и совршено тело како што сме навикнати да гледаме на модните писти.

Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER

28 годишната Луција Лугомер е најпознатиот плус сајз модел во регионот.

Младата амбициозна девојка уште еднаш докажа дека е полна со самодоверба и сподели фотографија на социјалните мрежи каде позира под туш во костим за капење. Таа доби бројни комплименти од нејзините придружници за нејзиниот изглед.

Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER

Луција Лугомер  моментално летува во Дубровник, кој го посети за прв пат во последните три години. Таа на својот Инстаграм профил објави дека е приврзана за овој град затоа што токму таму се сврши со својот избраник а сега го посети со синот.

Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER

Луција уште еднаш покажа дека е полна со самодоверба. Таа на социјалните мрежи ја објави фотографијата на која позира во дводелен костим за капење.

– Ништо јас немам што немате и вие- напиша таа во описот на објавата, која собра скоро 6.000 лајкови.

Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER

Комплиментите за изгледот на Лусија само се редеа.

Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER

„Вие сте убава жена“, „Хрватска убавица“, „Прекрасна, убава“ напишаа нејзините следбеници под објавата.

Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER

Луција ужива во мајчинството што може да се забележи од фотографиите кои ги споделува на својот Инстаграм профил.

Во продолжение уште неколку фотографии од оваа плус сајз убавица.

Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER
Фото Инстаграм/LUCIJA LUGOMER

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close