Бременост

Луна Џогани ги спакува куферите и замина: По загубата на бебето го напушти семејниот дом!

Луна отиде да одмори во Златибор...

Најпознатите јутубери во регионот, Луна Џогани и Марко Миљковиќ пред неколку дена ги растажија своите фанови кога ја соопштија веста дека го изгубиле бебето.

фото инстаграм/Луна Џогани

Имено, Луна истакнала дека срцето на бебето престанало да чука во 12-та недела, како и дека згрешиле што веднаш споделиле со сите дека е бремена.

фото инстаграм/Луна Џогани

По оваа ситуација која особено ја погоди Луна, парот решил да го напушти Белград, и да одморат на неколку дена, па мирот го нашле во Златибор.

фото инстаграм/Луна Џогани

Тие отпатуваа со ќерката Миа и пријателите, а Луна фотографијата веднаш ја сподели на социјалните мрежи.

фото Инстаграм/Луна Џогани

Дојдете на свеж воздух“, напиша Луна во описот на фотографијата.

Побарала помош од стручно лице!

Поранешната реалити ѕвезда тешко ја поднесе загубата на своето бебе. Со неа е сопругот Марко Миљковиќ, семејството и пријателите.

фото инстаграм/Луна Џогани

Со оглед на тоа дека никогаш досега не била во ваква ситуација, советите на психологот многу и помогнале.

фото инстаграм/Луна Џогани

Нејзина блиска пријателка и препорачала да посети психолог, па Луна која е во очајна состојба, го послушала секој совет.

фото инстаграм/Луна Џогани

Среќната вест ја споделија со следбениците веднаш штом дознаа дека ќе станат родители по втор пат, но тажната вест ја соопштија дури кога Џогани беше подготвена за тоа.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Спонтаниот абортус е болна состојба за секоја жена, без разлика дали веќе има дете или не. Ова за жал често се случува, а Луна почувствува голема тага. За да се вратат емоциите во нормала, обично е потребно повеќе време отколку што е потребно за физичко заздравување на раната, затоа и семејството на Луна е со неа, но и таа не го одбила советувањето од психолог – изјави за српски Курир нејзин близок пријател.

фото инстаграм/Луна Џогани

Луна се консултираше со експерт и јавно проговори за тешкиот период.

фото инстаграм/Луна Џогани

– Оваа бременост ја загубивме по 12 недели. Дознавме неколку дена претходно, не сакавме веднаш да разговараме, нека помине малку. Така требаше да биде, помина некој вирус низ мене, така рече докторот, фетусот беше многу мал, жените што го поминале тоа знаат. Што и да се случи со мајката влијае на плодот, не бев добро, не знаев дека сум бремена кога отидов во Америка. Срцето престана да чука, фала богу, добро е што беше рано, пред да се формира – истакна таа.

фото инстаграм/Луна Џогани

Луна и нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ ја објавија тажната вест на нивниот канал на Јутјуб.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

„Сé и сешто направивме во 2021 година, но 2022 дојде да ни противречи, да ни каже дека ништо не е идеално“, изјави Миљковиќ.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Можеби требаше да молчиме. Кога Господ повторно ќе не погледне, ќе објавиме следниот пат, но само кога ќе бидеме сигурни дека се е во ред – рече Марко.

Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close