Брак

КОГА МИ КАЖА ДЕКА ЌЕ ЗЕМЕ ЖЕНА ОД ДРУГА ВЕРА, СЕ ОТКАЖАВ ОД НЕГО ! Ја запознав нашата внука вчера и се случи нешто незамисливо

Кога дознав дека мојот втор син реши да земе жена од друга вера , веднаш му реков дека не постои за мене

Таа дури и не се обиде да воспостави комуникација, само го повлече девојчето  за рака 

Кога дознав дека мојот втор син реши да земе жена од друга вера веднаш му реков дека не постои за мене и за моето семејство и дека никогаш повеќе не смее да се обидува да не контактира.  

Поминаа 16 години од тогашникој не слушнал ништо од него иако се обидуваше да стапи во контакт со некој од семејствотоСо овој потегтој го оцрни нашиот статус доволносега еве го неговото „семејство“, затоа што таков син не постои за нас. 

 Сепак, пред неколку дена додека бев во продавницатаедноставно се случи да се сретнеме со неговата сопруга и дете . Кој падна од небото пред нас и јас никогаш нема да го заборавам нејзиниот изгледВо истиот момент таа рече: “Извинете!” и поминаа покрај мене како странец. 

 Таа дури и не се обиде да воспостави комуникацијатаа само ја повлече внуката за рака и истрча  кон касатаДевојчето е убава,  слатко и нежно. 

За моментжалев што никогаш немавме шанса да ја запознаемесепак таа е наша внука.И јас и реков на сопругата и таа само мудро молчешеСе сомневав дека таа всушност имала некаков контакт со нив и никогаш нема да и простам за тоа. 

Холивудски пар кој ни ја врати верата во вистинската љубов

Холивуд ги пишува најубавите љубовни приказни, и тоа не само оние фиктивните, туку и реалните, па дури и онаа на Руперт Френд и Ејми Мулинс која може многу лесно еден ден да се најде на филмско платно.

Имено, од мажите често ја слушаме реченицата дека изгледот воопшто не им е важен кога искрено ќе се вљубат, но ние не им веруваме. Но секоја сомнеж во вистинитоста на ова тврдење ќе ја лиши Руперт и ќе потсети уште еднаш дека срцето во љубовта дури и не го гледа она што многумина веднаш го сметаат за сериозен недостаток.

Но за што пишуваат овие? Па, неговата жена е прекрасна. Како не би се вљубил во неа, можеби ќе си помислите сега. Да, Еми навистина е убава.Но Еми нема нозе.

Таа е родена без фибула, лисната коска во долниот дел на ногата, ампутирајќи ги и двете нозе кога имала само една година. Докторот им кажал на родителите дека нивната ќерка никогаш нема да може да оди и да живее самостојно. Но тој погреши! Таа не само што прооди, туку стана и успешна атлетичарка. „Јас поради тебе излегов лажливец“, и кажал истиот доктор кога Ејми го сретна пред неколку години. Таа во младоста се занимаваше со трчање, благодарение на што доби целосна стипендија за студиите, а во 1996 година настапи на Параолимписките игри во Атланта.

Не требаше да помине долго време да ја забележат и филмаџиите. Таа го сними својот прв филм во 2002 година и во него глумеше шест различни карактери.

На крајот, работата како актерка ја спои со актерот со Руперт. Во мај 2013 година тие организираа состанок за идниот филмски проект на Руперт и се состанаа во 18 часот во еден мал бистро бар во Њујорк.

Во еден момент дошол келнерот, им пристапил и им кажал: „Извинете, но ќе морам да ве замолам да заминете. Го погледнавме и прашавме: ’Зошто?’ Тој одговори: ’Бидејќи е 4:30 наутро и затворивме пред еден час.’” се присеќава на нивната прва средба Ејми и продолжува:

Немавме поим дека е толку часот. Не бевме свесни за ништо околу нас цела вечер. Тоа беше прекрасен возбудлив разговор помеѓу двајца интензивно љубопитни умови на многу различни теми.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close