Бебе

Како раѓаат богатите мајки: Тие ангажираат помошник кој ја избира  облеката и име за бебето кое никој во СВЕТОТ го нема

Таа ја именуваше компанијата The Mummy Concierge и има толку многу работи што никогаш не се кае за нејзината одлука.

Мајката на две деца Тифани Норис основала компанија пред три години која обезбедува елитни услуги на бремени жени и мајки.

Таа ја именуваше компанијата The Mummy Concierge и има толку многу работи што никогаш не се кае за нејзината одлука.

Имено, нејзините клиенти се супер богати жени со успешна кариера чии плати се со шест цифри.

„Имав многу моќни жени за клиенти кои даваа презентации пред стотици луѓе, а во 2 часот по полноќ липаа на телефон за било каква помош околу бебеињата – од неможност да соберат креветче до неодлучност за бојата што треба да ја изберат за sидовите во детската соба “, изјави Тифани за„ Дејли меил “.

Тифани им помага во такви ситуации. Некои од жените бараат возач со скап автомобил откако ја напуштиле болницата со бебе, некои сакаат име на дете за кое никој досега не слушнал. консиерж за мајки ги решава сите горенаведени проблеми.

Но, што е најважно, тие се емоционална поддршка. Но, таквите услуги имаат своја цена – потребно е да се издвојат најмалку 8000 денари на час. Сепак, Тифани не се грижи бидејќи постои листа на чекање за услугите што ги обезбедува нејзината компанија.

Повеќето нејзини клиенти, вели таа, се од Челси, Најтсбриџ и Кенсингтон, а многумина одлучиле да станат мајки подоцна или минале низ медицински потпомогнато оплодување, па затоа бременоста ги прави позагрижени.

За една мајка мораше да се најде стилист кој би дизајнирал уникатна ноќница во која ќе се породи, на една мајка и го предложив името Микси затоа што сакаше име што никој друг го нема во светот, а трета побара помош за организирање забава за подароци за бебиња. Иако наидува на необични барања, нема ниту еден што сè уште не е во можност да ги исполни.

На жената која е пред пораѓај им треба охрабрување и поддршка.

Прочитајте десет корисни совети кои ќе ви помогнат да добиете целосна поддршка за вашиот партнер.

Идните родители многу читаат и се подготвуваат за доаѓањето на бебето во семејството. Без оглед на сите подготовки, татковците честопати се сосема неподготвени за вистината за раѓањето

. Десет важни работи во врска со раѓањето што треба да го знае еден татко во иднината е донесувањето и поддршакта кон мама:

Ако дојдете во болница и трудот е лажен – само насмевнете се и вратете се дома мирно. Никогаш не дозволувајте на вашиот партнер да му кажете: „Ти реков!” или „Гледаш дека е лажно” .

Ако бара лекови при пораѓањето, иако во бременоста била против, најди лекар и дајте лекарства. Веднаш.

Дозволете и да ви ја стиска раката за време на породувањето , но немој да се жалиш дека те боли.

Исто така, ако од вас се побара да ги држите нозете , направете го тоа, и во никој случај, по три минути не кажувајте дека е тешко за вас.

Не се вознемирувајте ако започнете да пцуе – вашата жена не го мисли тоа сериозно. Дури и ако тоа му се заканува на вашата машкост, тоа е само моменталната состојба, бидејќи тоа е многу болно.

Бидете подготвени да ги видите работите што никогаш не сте ги виделе претходно.

Не очекувајте вашето новороденче да изгледа како ТВ-реклами . Бебето дојде на светот и некои работи ќе ве изненадат целосно.

Кога вашата жена ќе замине од болницата ќе изгледа како да е уште бремена. Нема потреба да се спомене дека, на телото на жената му треба одмор и време да се врати на старото.

Бидете активни и организирани. Подгответе се што ви е потребно за да добиете бебе и мајка надвор од болницата.

Бидете мирни по напуштањето на болницата, можно е да добиете напад на паника.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close