Бебе

Водителката прв пат го покажа бебето – Јелена Богојевиќ ужива во улога на мајка!

Прва фотографија од бебенцето на нашата позната водителка

Познатата водителка Јелена Богојевиќ не крие дека ужива во најважната улога во нејзиниот живот, улогата на мајка, а сега на својот Инстаграм профил ја објави и првата фотографија од нејзиниот наследник.

Јелена видно расположена позираше со бебето во рацете, а она што на сите им падна во очи е нејзината преубава насмевка и дека изгледа одлично иако се породи пред само неколку недели.

„40 дена богатство“, напиша шармантната водителка под фотографијата на која позира заедно со својот сопруг.

Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ

Ова воедно е и првата фотографија на Јелена со својот наследник кој направи точно 40 дена.

Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ

Фотографијата е направена пред црквата Свети Јован Крстител во Капиштец, и сите тројца блескааат на неа.

Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ

Гордата мајка облечена во сино фустанче и сандали ги израдува следбениците, а во центарот на вниманието секако беше бебенцето.

Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ

Јелена во една пригода, во интервју за Гламур магазин, откри дека е најсреќна кога времето го поминува со најблиските, па повеќе од сигурни сме дека ова ќе и биде најубавиот период во животот и дека ќе ужива во мајчинството.

Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ

Како, од друга страна, изгледаше познатата водителка додека беше бремена, како и неколку фотографии од свадбата која се случи само една недела пред да се породи, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Богојевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close