Брак

Верувале или не секоја „ЉУБОВ“ има свој хороскопски знак и еве што открива!

Меѓу нив секогаш има искри, а решението за сите кавги се наоѓа во спалната соба

Врските започнати во пролетта, за време на владеењето на Бик, ќе бидат силни и стабилни, исто како и оние што започнаа кога Сонцето беше во времето на мрачната Шкорпија …

Овен

На партнерите кои започнале врска во времето на владеењето на Овенот, никогаш нема да им биде здодевно. Меѓу нив секогаш има искри, а решението за сите кавги се наоѓа во спалната соба. Тие веројатно им даваат впечаток на другите дека се на работ на раскинување, но нивната врска е доволно силна и тие ќе ги преживеат сите несогласувања и разлики. Нема лаги меѓу овие партнери, а искреноста е една од темелите врз кои тие градат силна врска.

Бик

Паровите кои започнале врска во знакот на Бик имаат силна и стабилна врска. Овие односи успешно ги издржуваат сите проблеми, а партнерите наоѓаат поддршка едни во други. Никогаш нема да им недостасува нежност и страст. Единствена опасност може да биде фактот дека партнерите целосно се препуштаат на взаемно уживање и ги занемаруваат другите блиски луѓе.

Близнаци

Двете лица чија љубовна врска започна за време на владеењето на Близнаците, пред сè, се добри пријатели и одлични придружници на животот. Тие се расположени за забава и излегување, имаат совршена комуникација едни со други, а отсуството на љубомора е друга доблест на оваа врска. Лошата страна е што партнерите премногу вложуваат во социјалниот живот, така што постои голема веројатност тие да престанат да разменуваат нежности во иднина, а нивната врска би можела да стане само пријателска.

Рак

Оваа врска ќе биде исполнета со нежност и романса, а партнерите нема да можат да бидат разделени долго време. Никогаш нема да им недостасува нежност и топлина, и двајцата сакаат големо семејство со многу деца. Лошата страна е премногу заемна посветеност, бидејќи партнерите не сакаат да одат никаде едни без други.

Лав

Врската започната во знакот на Лав ќе биде полна со драма и страст. Во еден момент, партнерите жестоко ќе се караат, а во следниот момент на повидок ќе биде страсното помирување во спалната соба. Романтични изливи на емоции се чести. Овие парови се обидуваат да се претстават во најдобро светло пред другите, дури и кога има несогласувања меѓу нив.

Девица

Љубовната врска, која започна за време на владеењето на овој знак, се карактеризира со трајност и стабилност. Меѓусебната желба за безбедност ги одржува партнерите цврсто заедно, а искрената и отворена комуникација, како и отсуството на жестоки расправии се само некои од предностите на оваа врска. Партнерите ќе уживаат во интелектуални разговори и гледање филмови. Сепак, на оваа врска може да и недостасува страст, бидејќи партнерите не се склони да ги изразуваат емоциите отворено.

Вага

Во оваа врска, сè се врти околу љубовта, партнерите уживаат да разменуваат нежност, внимание и подароци, секогаш внимавајќи на чувствата и желбите на другиот. Тие се за љубени, а заедничките романтични вечери и излегувања им помагаат да ја задржат својата страст. Овие луѓе нема лесно да влегуваат во кавги, па единствениот проблем може да биде недостаток на искреност и сузбивање на фрустрациите.

Шкорпија

Ова е страсна и возбудлива врска во која пукаат емоциите. Од моментот кога се запознаа, обајцата почувствуваа силна љубовна привлечност, што ќе биде главниот фактор за опстанок на оваа врска. Сепак, честите кавги, љубоморни сцени и изливи на посесивност на крајот може да доведат дури до раскин, ако и двајцата партнери не покажат поголема толеранција.

Стрелец

Врската што започна во времето на веселиот Стрелец се заснова на меѓусебно почитување и разбирање. Партнерите не се оптоварени со љубомора и сомнежи и тие не се од оние парови кои одат насекаде заедно. Личната слобода и независност секако се еден од најважните факти во овој поглед.

Јарец

Оваа врска можеби не е исполнета со нежност, топлина и романтични гестови, но е стабилна и им дава на партнерите чувство на сигурност. Тие се почитуваат едни со други и никогаш не започнуваат расправии, емотивни уцени и манипулации. Тие ги решаваат сите проблеми брзо и лесно. Тие ги почитуваат парите и сигурноста што им ги обезбедува. Сепак, тие треба да направат повеќе за понежната страна на врската, за да не се изгуби меѓусебната блискост.

Водолија

Оваа врска најлесно може да се опише како малку необична и многу интересна. На прв поглед, ова може да бидат луѓе кои не си одговараат едни на други, но всушност се совршен пар. Отсуството на љубомора е одлична основа за воспоставување стабилна врска. Врската може да трае долго, ако партнерите не се „гушат“ едни со други.

Риба

Ако сте нежни, романтични и барате постојани изливи на љубов, ова е идеална врска за вас. Големата љубов и наклонетост што партнерите ја чувствуваат едни кон други се гаранција за успех. Оваа врска ќе биде исполнета со емоции, дури и повремени драми, но во основа и двајцата партнери ќе се грижат за саканата личност и нема да им биде тешко повремено да се жртвуваат заради взаемна љубов.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close