Бебе

БАБАТА КОЈА СТАНА ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: За да ја спаси чашата со алкохол, го пушти бебето да падне!

Видеото кое со денови кружи на Интернет, стана вирално.

Оваа баба која стана вистински хит на социјалните мрежи се најде во голема дилема – дали ја спаси чашата со алкохол или нејзиното внуче од паѓање.

Бабата, за која се коментира дека е од САД, одлучи да ја спаси чашата од падот, па многумина ја нарекоа „Баба на годината“ смеејќи се.

Во краткото видео, можете да забележите како бебето се обидува да ја земе чашата од масата, а кога бабата сфатила дека е тоа, инстинктивно посегна по неа и ја тргна раката што го држеше бебето околу нејзината половина, па тоа падна на подот.

„Можеше едноставно да го земе бебето во раце“, прокоментира едно лице на Твитер, но повеќето корисници на оваа социјална мрежа застанаа на страната на бабата.

“Ако стаклената чаша паднеше, можеше да се скрши и да го повреди бебето”, “Бебињата паѓаат. И секој пат кога ќе паднат, тие се добро. Подобро отколку да се исече на стаклото”, се дел од коментарите.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close