Бебе

Ана Кораќ ужива во мајчинството: Старлетата сподели прва фотографија со наследникот и ги разнежни сите!

Го чешла наследникот...

Старлетата и поранешна реалити ѕвезда Ана Кораќ повторно го активираше својот Инстаграм профил по породувањето и сега ужива во мајчинството, споделувајќи го секој момент со своето бебе и своите следбеници ги израдува со први фотографии од бебето .

фото инстаграм/Ана Кораќ

Имено, таа сега на Инстаграм го објави првото видео од наследникот додека се чешла.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Бебето мирно спие и ужива додека Ана се обидува да му ја среди косата.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Емотивните сцени ги разнежнија фановите.

Старлетата Ана Кораќ се породи на крајот на февруари во приватна клиника и тоа во строга тајност.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Кораќ се породила со царски рез во приватна клиника, а со синот била сместена во посебен луксузен стан. Персоналот се грижел за неа и за бебето, додека таа не ја напушти болницата.

фото инстаграм/Ана Кораќ

– Таа вчера излезе од породилиштето. Иако можеше да излезе преку ден, цело време чекаше да се стемни, па во подоцнежните часови ја напушти клиниката – рече извор близок на Ана.

фото инстаграм/Ана Кораќ

– Знаеше дека навечер пред клиниката нема да ја чекаат новинари и папараци, па се реши на тој чекор. Во придружба на само на двајца блиски луѓе отишла во својот дом, а никој не успеал да ја фотографира по излегувањето од болницата, токму како и што посакувала – додал истиот извор.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Инаку, Ана девет месеци уживаше и беше целосно посветена на бременоста а неодамна се огласи и јавно.

фото инстаграм/Ана Кораќ

– Да се ​​биде во благословена состојба е најубавото нешто што една жена може да го почувствува! Наскоро ќе станам мајка и едвај чекам да го држам син ми во раце. Мојот живот целосно се промени. Посветена сум на семејството, и се е подготвено за доаѓањето на бебето – изјави тогаш Кораќ.

фото инстаграм/Ана Кораќ

– Отворив маркетинг компанија. Имам тим од луѓе со кои ќе правам сериозни кампањи во иднина. Сакам да се посветам на мојот син и на работата на која напорно работев сите овие месеци. Сакам да им се заблагодарам и на медиумите за разбирањето и почитувањето на мојата одлука да ја водам мојата бременост на мир – изјави Ана.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Кораќ реши да го промени животот.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Ана доби низа честитки и позитивни коментари дека изгледа убаво и среќно. Судејќи според последната објава, Кораќ се посветила максимално на родителството.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close