Бебе

Близначките се родија 4 недели пред терминот и сите веднаш го забележаа ОВА

На 7-от роденден мајката донесе одлука која на сите ќе им го промени животот

Близначките дојдоа на свет порано отколку што беше предвидено, а поради една работа веднаш го привлекоа вниманието на сите. Имено, тоа беше 2010 година, а денес овие девојлиња ги знае целиот свет.

Ава Мари и Леа Роуз Клеменс се близначки родени на 7 јули 2010 година. Џеки, нивната мајка, била исплашена бидејќи се родиле четири и пол недели пред терминот, но, за среќа, Ава и Леа се родија потполно здрави.

Но она што го привлече вниманието уште од самото раѓање, вели Џеки, се нивните неверојатно симетрични лица и општата убавина. „Од раѓање во секое време се подготвени за насловна страна, сите ми го зборуваа тоа и ме советуваа веднаш да ги фрлам во манекенски води“ – вели Џеки.

 

И Џеки тоа и го направи – кога близначките имаа само шест месеци, отиде во една позната модна агенција во Лос Анџелес и се обиде да ја започне нивната кариера. Но, тука беше и нејзиниот двегодишен син, а целата брканица заедно со трите деца и беше, како што вели таа, неподнослива. По три месеци, ги кренала рацете од сонот нејзините ќерки да станат модели и решила да се врати дома.

View this post on Instagram

Happy Thanksgiving 💖. We are thankful for sooooo many things like this beautiful sunset and of course for each other 👯‍♀️. For our family and friends and all of the amazing opportunities that have come our way. We are very lucky to have so much love and support around us always!! 📸 @leicapalma @kingdom.boutique – – – #fashion #girlmodel #la #dreamraytalent #modelkids #girlsfashion #photos #photography #twins #kids #beautiful #twinmodels #identicaltwins #beauty #double #models #twinning #sisters #lamodels #ocmodels #identicaltwinmodels #kidsfashion #kidsmodel #photoshoot #childmodel #modellife

A post shared by Ava + Leah (@clementstwins) on

Сепак, иако мајката ги дигна рацете од овој сон, девојчињата не се откажаа. „Сакаа да бидат манекенки, и мојот сопруг и јас сакавме да чекаме да бидат доволно зрели за да донесат сопствена одлука. Отсекогаш верував во знаци, а 7 отсекогаш ми беше среќен број. Не само тоа, тие се родени на 7-ми јули, и се ближеше нивниот 7-ти роденден. Разговаравме со нив и донесовме одлука – ќе се обидеме повторно да ги внесеме во манекенските води. Тие скокаа од среќа по дома кога ја слушнаа оваа вест “, вели Џејк.

 

Бидејќи се уште се мали, и Џеки не сакаше да ги остави на професионалците кои би им нанесувале тешка шминка и би ги облекувале во премногу гламурозна работи, за почеток решила таа да ги слика – лесно нашминкани и облечени во секојдневна облека. Таа ги учила по пат и како да позираат.

 

Кога пораснаа доволно, и се извишија, вели таа, им нашла агент. Тие почнаа и навистина да работат, а во јули 2017 година и го отвори нивниот Инстаграм. „На почетокот немав идеја што да правам, а сега имаме 860.000 следбеници“ вели мајката. Девојките, денес заработуваат сериозни пари, и што е уште поважно, уживајте во секој момент, вели мајката.

 

 

 

Tags

Related Articles

Close
Close