Кафе муабет

Убави вести од домот на Џејла Рамовиќ:По операцијата конечно заздравува, најави изненадување за следната година!

Конечно го реши проблемот со коленото...

Победничката на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ сподели прекрасна вест  и ги израдува фановите.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Имено станува збор за успешно закрепнување по операцијата на коленото.

фото Азра.ба

На профилите на обожавателите се појави нејзина фотографија на патерици на која можеме да видиме дека младата Џејла успешно закрепнува.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Потсетуваме, пејачката веќе неколку месеци престојува во Шпанија на студии.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Џејла долго време дури и за време на натпреварот имала проблеми со коленото, а проблемот го „прикрила“ со физикална терапија.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Таа неодамна со своите фанови сподели фотографија со ортоза на коленото и им порача на своите фанови.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

„Решив проблем што го влечкам со години. Операцијата на коленото – направена. Жива сум, здрава сум и закрепнувањето ми напредува одлично. Следната година на Преживеан“ посочи Џејла.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Инаку Рамовиќ во неколку наврати медиумите ја поврзуваа со пејачката Марија Шерифовиќ, поранешна менторка во музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде и победи.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Марија Шерифовиќ важи за личност која ја крие својата приватност далеку од очите на јавноста. Во неколку наврати ја поврзуваа со јавни личности но таа остана доследна на себе и не се огласуваше по тој повод.

фото инстаграм/dzejlaramovic

Таа претежно ги држи подалеку од љубопитните погледи деталите од своето секојдневие, но се чини дека одредени теми кои постојано се вртат во јавноста го поминале нејзиниот праг на толеранција.
Имено, пејачката реши да стави крај на одредени приказни кои веќе извесно време кружат во медиумите а потоа да раскаже како стојат работите кога се во прашање парите, пријателствата со познатите личности, па дури и кариерата.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

– Во последно време слушам од пријатели дека никој нема самодоверба кога станува збор за почеток на нешто ново. Ги немам овие проблеми, правам чекор и никогаш не чекам, низ смеа изјавила Марија.
Марија во оваа прилика се осврна и на наводната врска со младата пејачка Џејла Рамовиќ, за која често пишуваа некои медиуми. На прашањето каква е нивната врска таа остро одговори.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

– Пријателски-бизнис и би сакала таа приказна еднаш засекогаш да престане. Никој не се води од тоа како му е на некој кога чита вакви измислици, како и дека во неколку моменти сериозно се претера. Затоа навистина оставете ја девојката на мира!, изјави Марија.

фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ
фото инстаграм/Џејла Рамовиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close