Кафе муабет

“Се и се врати по нос, таа ми го зема сопругот и го одвои од детето”- исповед на жената на која Андрјана Чекиќ и го растури бракот!

Нивната врска беше бурна уште од самиот почеток...

Пред неколку дена во јавноста се појав веста дека една од најатрактвните  најплатените пејачки на Гранд, Андријана Чекиќ ја раскинала врската со својот сега веќе поранешен свршеник Марко Милошевиќ.

Фото инстаграм

Нивната врска беше бурна уште од самиот почеток.

Имено, тие влегоа во романса иако Марко беше оженет, а поради пејачката ги остави сопругата и детето.
После тоа, само продолжија да редат скандали и не беше невообичаено да се пишува за нивните кавги и тепачки. Особено се прераскажува ситуацијата од пред две години, кога имаше судир меѓу нив во еден ресторан во Будва.

Фото инстаграм
Фото инстаграм

Андријана тогаш не се појави на однапред закажаниот настап и постојано се пишуваше за нивните раскинувања и помирувања. Последен пат беа видени заедно во декември минатата година на погребот на таткото Дарко Лазиќ, а пејачката подоцна потврди дека дефинитивно раскинале.

Фото инстаграм

– Марко и јас веќе не сме заедно. Раскинавме на почетокот на годината – кратко рече тогаш.

Фото инстаграм

Поранешната сопруга на Марко, Марина,  проговори и јавно откри како Милошевиќ и неговата љубовница и го уништиле животот.

Фото инстаграм

– Ја познавав Андријана како работодавец на мојот сопруг. Тој работеше со неа како техничар, поставувајќи опрема за нејзиниот бенд. Тој зборуваше за неа нон-стоп, тие се слушаа, јас исто така одев на нејзините настапи, бевме заедно на еден настап цела ноќ… Ме покани на роденденот на нејзината мајка, го знаеше и моето дете. Таа секогаш ме поздравуваше, и јас ја поздравував – изјави таа за Пинк.рс.

Фото инстаграм

-Случајно отидов на работа, тие отидоа на концертот на Џани, ги отворив вестите и видов – Андријана со своето ново момче, а тоа е мојот сопруг! Тоа беше катастрофа за мене, мојот свет се сруши за миг – посочи таа за споменатиот медиум.

Фото инстаграм
Фото Инстаграм

-Таа исто така објави слика на Инстаграм, јас искоментирав: „Убаво ти стои мојот сопруг“, затоа што тој е мојот сопруг со кого за три дена треба да прославам десет години брак, со кого имам дете, кое има девет и пол години., кој живееше со нас до вчера… но веќе не! Ме блокираше на Инстаграм, ме блокираше секаде! Објавуваше слики со мојот сопруг, тие се забавуваат, а јас сум на улица со дете кое оди на училиште. Нема одговор од никој. Не ми се јавува ниту таа, ниту сопругот, кој не прашува дали моето дете има што да јаде, пие, да оди на училиште – потенцираше Марина.

Фото инатаграм
Фото инстаграм

-Детето му испрати слика и го праша: „Што е ова?“, А потоа тој рече дека тие двајца се заедно. Тој исто така и потврди на мојата пријателка дека се заедно. По Новата година, тие започнаа да се забавуваат. Живееше со неа и со мене цело време, немав претстава! Да не се појавеше веста на порталот, којзнае колку ќе се влечеше ова, немаше да имам поим … Во ниту еден момент не се сомневав – рече поранешната сопруга на Милошевиќ.

Фото инстаграм

Таа сега го прокоментира и раскинувањето на свршувачката, и истакна дека се и се вратило на пејачката, бидејќи намерно и го уништила бракот.

-Би сакала да видам дали можат да ме погледнат во очи и да ми кажат зошто тоа му го направија на моето дете?! Андријана знаеше дека има дете, дека детето е врзано за него … И сега е во хаос поради неа и поради него. Карма е к ** ка, сè се враќа… Бог гледа сè. Таа намерно го растури мојот брак, тоа е дно дна – заклучи Марина за Пинк.рс.

Андријана тогаш тврдеше дека нејзиниот поранешен сопруг Иван Миладиновиќ и Марина се здружиле против неа, со цел да и ја уништат кариерата, па даваа лажни изјави за неа.

„За мене реално нема што лошо да се каже. Јас сум некој кој е секогаш искрен и отворен. Дури и кога напишаа дека сум украла туѓ сопруг, тоа беше само натпис. Секако дека е многу грдо кога ќе добиете етикета, тешко дека можете да се ослободите од неа. Сепак, јас не дадов изјави, ниту, пак, го негирав или потврдив тоа “, рече таа.

фото инстаграм
фото инстаграм

„Мојот и бракот на Марко беа при крај, бидејќи да не беше тоа, ние немаше да се најдеме тоа е нормално. Во животот треба да правите како што ви кажува срцето “, објасни таа на почетокот од врската со Марко и обвинувањата од неговата сопруга.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close